قویترین داروی قلب چیست؟

بیماری‌های قلبی
1402/06/25

در این مقاله قوی‌ترین داروهای قلب را معرفی کنیم. لیست داروهای قلبی به همراه جدول داروهای قلبی در ادامه آورده شده است. به این منظور در ادامه مطلب همراه ا باشید.

قویترین داروی قلب چیست؟

ساعات کاری کلینیک

همه روزه به جز جمعه و روزهای تعطیل

09:00 - 21:00

آیا می‌دانید قویترین داروی قلب کدام است؟ افرادی که دچار نارسایی‌های قلبی هستند، باید داروهای مخصوصی را مصرف کنند و همچنین در مورد درمان درد قلب اورژانسی بیشتر بدانند. مصرف این داروهای قلبی و فشار خون، ریسک و خطرات احتمالی ناشی از این بیماری‌ها را تا حد فراوانی کاهش می‌دهد. داروهای قلب به داروهای ضد‌پلاکت و قرص‌های ضد‌انعقاد خون تقسیم می‌شوند.

در این مقاله قصد داریم برخی از قوی‌ترین و پر مصرف ترین داروهای قلبی را معرفی کنیم. اگر شما نیز با مشکلات قلبی و عروقی مواجه هستید، مطالعه این مطلب کمک می‌کند که اطلاعات بیشتری درباره داروهای قلب و عروق داشته باشید.

آسپرین؛ قویترین داروی قلب رقیق‌کننده خون

معمولا بیماران قلبی به‌طور روزانه دوز مشخصی از آسپرین را مصرف می‌کنند. این داروی قلب از ایجاد لخته‌های خون در رگ‌ها و عروق قلبی و سکته جلوگیری خواهد کرد. البته آسپرین کاربردهای متعدد دیگری نیز در سایر بیماری‌ها دارد؛ اما کاربرد آن در نارسایی‌های قلبی، پیش‌گیری از سکته قلبی است.

ممکن است پزشک متخصص پس از معاینه بیمار و انجام تست‌هایی مانند آنژیوگرافی قلب، برای وی آسپرین نیز تجویز کند. توجه داشته باشید که این داروی قلبی را به‌هیچ‌وجه نباید به‌طور خودسرانه مصرف کنید. چرا که این دارو ممکن است عوارض جدی برایتان در پیش داشته باشد.

قرص آسپرین؛ قرص مناسب در لیست داروهای قلبی

وارفارین؛ یکی دیگر از قویترین داروهای قلبی

یکی از خطرهایی که بیماران مبتلا به نارسایی‌های قلبی را تهدید می‌کند، ایجاد لخته خون در بخش‌های مختلف بدن است. یکی از داروهایی که معمولا برای پیش‌گیری از ایجاد لخته یا جلوگیری از گسترش آن تجویز می‌شود، قرص وارفارین نام دارد. این داروی ضد‌انعقادی، خطر وقوع سکته‌های قلبی و مغزی را در افراد مبتلا به بیماری‌های قلب و عروق به مقدار فراوانی کاهش می‌دهد.

پزشکان متخصص می‌توانند به‌راحتی گرفتگی‌های عروق و لخته‌های ایجاد‌شده را به‌وسیله سیتی آنژیوگرافی تشخیص دهند و نسبت به درمان آن‌ها اقدام کنند. اگر شما نیز وارفارین مصرف می‌کنید، باید حتما به‌صورت دوره‌ای و منظم آزمایش خون بدهید تا از مقدار مناسب دوز مصرفی خود مطمئن شوید. این دارو حتما باید تحت نظر مستقیم پزشک معالج مصرف شود.

مصرف وارفارین برای جلوگیری از ایجاد لخته خون

قرص آملودیپین؛ از محبوب‌ترین داروهای قلبی و فشارخون

فشار خون بالا تاثیر مستقیمی بر ایجاد بیماری‌های قلبی و حتی سکته دارد. برخی از افراد آملودیپین را قویترین داروی قلب برای بیماران فشار خون می‌دانند. این داروی مسدود کننده کانال کلسیم، با گشاد کردن عروق و بهبود جریان خون در رگ‌ها، به کنترل و درمان فشار خون بالا کمک خواهد کرد. آملودیپین را می‌توان به‌تنهایی یا با سایر قرص‌های قلبی مصرف کرد.

میزان و چگونگی مصرف آملودیپین را باید پزشک متخصص تعیین کند. معمولا پزشکان با دستگاه‌های مختلف فشار خون و وضعیت سلامت قلب را بررسی می‌کنند تا داروهای مناسب آن‌ها را تجویز کنند. یکی از دستگاه‌ها که برای بررسی سلامت ضربان قلب مورد‌استفاده قرار می‌گیرد، هولتر مانیتورینگ است. این دستگاه معمولا روی کمر یا بازوی فرد بسته می‌شود و برای بررسی به‌ مدت 24 تا 48 ساعت روی بدن بیمار باقی می‌ماند.

آملودیپین؛ یکی از پر مصرف ترین داروهای قلبی

داروی نیتروگلیسرین؛ یکی از پر مصرف ترین داروهای قلبی

کپسول‌های نیتروگلیسیرین یا نیترواستات، داروهایی هستند که معمولا برای پیش‌گیری از آنژین صدری (درد قفسه سینه) در افراد مبتلا به بیماری‌های عروق کرونر مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنژین صدری معمولا هنگامی رخ می‌دهد که خون‌رسانی به عضله قلب به‌درستی انجام نشود. این قرص با گشاد کردن رگ‌های خونی، جریان خون به قلب را تسریع می‌کند.

نیتروگلیسرین برای از بین بردن دردهای قفسه سینه در هنگام فعالیت‌های شدید مانند ورزش کاربردی ندارد. در این شرایط، باید در یک کلینیک تخصصی تست‌هایی مانند نوار قلب و تست ورزش بدهید تا وضعیت سلامت قلب شما مشخص شود. قیمت نوار قلب در کلینیک بهار زندگی طوری تعیین شده است که همه افراد از هر قشری بتوانند نسبت به انجام آن اقدام کنند. پزشک پس از معاینات، داروهای مناسب را برای فرد تجویز خواهد کرد.

استاتین‌ها؛ یکی از مهم‌ترین موارد در لیست داروهای قلبی

در پاسخ به سوال قویترین داروی قلب چیست، نباید از نام استاتین‌ها غافل شد. مهارکننده‌های ردوکتاز آنزیم HMG CoA یا همان استاتین‌ها داروهایی هستند که پزشکان برای کاهش سطح کلسترول خون تجویز می‌کنند. این داروها می‌توانند کلسترول بدن افراد را تا 50‌ درصد کاهش دهند. انواع قرص‌های استاتین پرکاربرد عبارت‌اند از:

 • آتورواستاتین
 • فلوواستاتین
 • لوواستاتین
 • پیتاواستاتین
 • پراواستاتین
 • روزوواستاتین
 • سیمواستاتین

این داروها به‌صورت قرص یا کپسول در داروخانه‌ها به‌ فروش می‌رسند. اما مصرف این قرص‌ها حتما باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. متخصصان با انجام تست‌ها و اقداماتی مانند اکو کاردیو گرافی قلب، داروی مناسب افراد را مشخص کرده و دوز مورد‌نیازشان را نیز مشخص می‌کنند.

استاتین ها؛ یکی از داروهای قلبی و فشار خون

مهار کننده‌های آنزیم تبدیل آنژیوتانسین؛ از موارد مهم در جدول داروهای قلبی

مهار کننده‌های آنزیم تبدیل آنژیوتانسین در دنیای پزشکی با نام « مهارکننده‌های ACE» شناخته می‌شوند. این داروها را نیز باید در لیست قویترین داروی قلب معرفی کرد. از قرص‌های مهار‌کننده ACE به‌منظور کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته استفاده می‌شود. این قرص‌ها رگ‌های خونی را باز می‌کنند و عملکرد قلب را بهبود می‌بخشند. برای از داروهای مهار‌کننده ACE عبارت‌اند از:

 • بنازپریل
 • سیلازاپریل
 • کاپتوپریل
 • انالاپریل
 • رامیپریل
 • فوزونوپریل
 • لیزینوپریل

به‌طور‌کلی، امروزه داروهای مختلفی با عملکردهای متفاوت برای درمان بیماری‌های قلبی مورد‌ استفاده قرار می‌گیرند. اگر از نارسایی‌های قلبی رنج می‌برید، با مراجعه به پزشک متخصص و انجام تست‌های قلبی مانند نوار قلب، اکو یا تست ورزش، می‌توانید وضعیت قلب خود را بررسی کنید. هزینه تست ورزش و سایر آزمایش‌های پزشکی در کلینیک بهار زندگی بسیار مناسب است. متخصصان این مجموعه در‌صورت نیاز به درمان یا مصرف داروهای مختلف، شما را به مراکز درمانی ارجاع خواهند داد.

اطمینان از سلامت سیستم قلب و عروق با کمک متخصصان کلینیک بهار زندگی

در این مقاله قویترین داروی قلب را معرفی کردیم. این داروها فقط باید پس از انجام تست‌ها و آزمایش‌های قلب و توسط پزشک متخصص تجویز شوند. شما می‌توانید تست‌های مختلف قلب از جمله اکو، نوار قلب، سیتی آنژیوگرافی و سایر آزمایش‌های قلبی را در کلینیک بهار زندگی با خیالی آسوده انجام دهید. در این کلینیک از پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی روز دنیا استفاده می‌شود.

نظرات کاربران

  -     8   =   2  

support image

نیاز به مشاوره دارید؟

021-22642277

همین حالا با ما تماس بگیرید...

  7     -   =   6  

در حال ارسال...

Copyright 2024 bahar-e-zendegi.com