قلب عضوی حیاتی از بدن است. تشخیص به‌موقع بیماری‌های قلبی به کمک آزمایش‌های مربوطه، تاثیر به‌سزایی در حفظ سلامت افراد دارد. گاهی اوقات دیر تشخیص دادن انواع بیماری‌های قلبی، به قیمت از دست دادن جان انسان‌ها تمام می‌شود. نوار قلب یک آزمایش غیر‌تهاجمی برای بررسی وضعیت قلب است. در ادامه با این روش بیشتر اشنا می‌شویم. برای انجام نوار قلب، همین حالا می‌توانید با کلینیک بهار زندگی به‌منظور تعیین وقت تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نوار قلب

کلینیک بهار زندگی

  • کادر پزشکی متخصص و مجرب
  • ارائه مسیر درمان ویژه، مختص هر بیمار
  • استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا
  • صرف زمان کافی برای مراجعین

ساعات کاری کلینیک

همه روزه به جز جمعه و روزهای تعطیل

09:00 - 21:00

الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب (ECG،EKG) یک آزمایش پزشکی برای تشخیص مشکلات قلبی با اندازه‌گیری فعالیت الکتریکی تولید شده توسط قلب است. نوار قلب یک آزمایش ایمن و غیر‌تهاجمی است که ریسک خاصی ندارد. پزشک معمولاً ECG را برای افرادی تجویز می‌کند که احتمالاً در خطر بیماری قلبی هستند. در نهایت نیز با گرفتن نوار قلب متخصص قلب و عروق برای بررسی سلامت قلب به تفسیر نوار قلب می‌پردازد. در کلینیک بهار زندگی مجرب‌ترین پزشکان نوار قلب را با دقیق‌ترین دستگاه‌ها انجام می‌دهند.

نوار قلب چیست؟ تستی برای تشخیص بیماری قلبی و سلامت قلب

الکتروکاردیوگرام یک تست غیر‌تهاجمی برای تشخیص سلامت قلب است. برای تست ECG لازم است فرد روی تخت دراز بکشد. البته در موارد نادری که امکان خوابیدن نباشد، به‌صورت نشسته یا ایستاده نیز می‌توان این تست را انجام داد. در الکتروکاردیوگرام لازم است فرد آرام بوده و تنفس‌های عمیق نداشته باشد.

 برای انجام نوار قلب، الکترودهای فلزی توسط پرستار روی قفسه سینه قرار گرفته از طرف دیگر به دستگاه نوار قلب متصل می‌شوند. سپس پالس‌های قلب توسط این الکترودها به دستگاه فرستاده شده و در نهایت دستگاه نوار قلب اطلاعاتی در مورد قلب را ثبت خواهد کرد.

نوار قلب؛ تستی برای تشخیص بیماری قلبی و سلامت قلب

چه زمانی نوار قلب لازم است؟ معرفی ضرورت الکتروکاردیوگرام در افراد

گرفتن نوار قلب، به‌منظور کمک به پزشک برای تشخیص بیماری‌های قلبی انجام می‌شود. اما در برخی مواقع انجام الکتروکاردیوگرام برای بیمار ضروری است. از جمله این مواقع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درد قفسه سینه
  • تنفس دشوار
  • احساس خستگی یا ضعف
  • احساس ضربان، تند زدن یا لرزش قلب
  • احساس تپش‌های نامنظم قلب

اگر به تازگی دچار ناراحتی قلبی شده‌اید بهتر است در اولین فرصت به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک بنا به نیاز و نوع مشکل شما دستور نوارقلب یا اکوی قلب را برای شما می‌نویسد.

نوار قلب؛ کمک به پزشک برای تشخیص بیماری‌های قلبی

اقدامات و آمادگی قبل از گرفتن نوار قلب و انجام الکترو کاردیو گرام 

برای انجام نوار قلب نیاز به آمادگی خاصی نیست. فقط توجه داشته باشید پیش از گرفتن ECG از نوشیدن آب سرد و هم‌چنین ورزش کردن خودداری کنید. اگر نگرانی خاصی برایتان مطرح است با متخصص الکترو کاردیو گرام در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کند. هم‌چنین مطابق قبل اگر دارویی مصرف می‌کنید نیز به استفاده از آن‌ها ادامه دهید و و نیازی به قطع کردن داروها نیست.

تفسیر نوار قلب توسط پزشک متخصص

در اغلب اوقات پزشک متخصص بلافاصله پس از گرفتن نوار قلب، با تفسیر جواب الکتروکاردیوگرام، نتایج را به شما اعلام خواهد کرد. برخی از بیماری‌ها و مشکلات قلبی جدی، منجر‌به بروز نتایج ناهنجار ECG می‌شوند. پس از خواندن نوار قلب، پزشک می‌تواند در مورد نوع بیماری و درمان مورد نیاز با فرد صحبت کند. اگر نتیجه‌ EKG شما غیر‌طبیعی باشد، برای تشخیص دقیق ممکن است نیاز به انجام آزمایش‌های بیشتری هم‌چون اکوکاردیوگرام داشته باشید.

تفسیر نوار قلب توسط متخصصان کلینیک بهار زندگی

کجا نوار قلب بگیریم؟ دقیق ترین نوار قلب در کلینیک بهار زندگی با هزینه مناسب

هزینه نوار قلب با ‌توجه ‌به تکنولوژی دستگاه EKG، مهارت متخصص و حتی نوع بیماری قلبی و عروقی متغیر خواهد بود. کلینیک تخصصی قلب و عروق بهار زندگی یکی از مراکزی است که با برخورداری از بهترین تکنولوژی و متخصصان این زمینه، معاینات جامع قلب و تست نوارقلب را انجام می‌دهد. کلینیک بهار زندگی آماده ارائه کلیه خدمات تست قلب از جمله اکو و نوار قلب به بیماران عزیز و مراجعه‌کنندگان گرامی با تعرفه مصوب می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02122642277 تماس بگیرید.

سوالات متداول

1هزینه گرفتن نوار قلب چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه نوار قلب بسته به شرایط فرد و هزینه ویزیت پزشک متفاوت است. برای اطلاع از قیمت نوار قلب در کلینیک بهار زندگی، می‌توانید با شماره 02122642277 تماس بگیرید.

2عوارض نوار قلب چیست؟

خطرات و عوارض جانبی مرتبط با دستگاه الکترو کاردیو گرام بسیار کم و البته نادر هستند. در واقع نوار قلب یک روش کاملاً غیرتهاجمی و ایمن بوده که در آن هیچ پالس الکتریکی وارد بدن بیمار نمی‌شود.

3انجام تست نوار قلب چقدر طول میکشد؟

مدت زمان نوار قلب حدود ۱۵ دقیقه بوده و توسط متخصص انجام می‌شود. ضمن اینکه انجام اکو قلب در هر ساعتی از روز نیز امکان‌پذیر است.

نظرات کاربران

  1     +     2   =

support image

نیاز به مشاوره دارید؟

021-22642277

همین حالا با ما تماس بگیرید...

  5     +   =   7  

در حال ارسال...

Copyright 2024 bahar-e-zendegi.com