هولتر قلب

خدمات قلب و عروق

بررسی وضعیت قلب در بازه‌های زمانی مشخص برای بعضی از افراد ضروری است. در چنین شرایطی این افراد می‌توانند از هولتر قلب استفاده کنند. هولتر قلب ضربان قلب را به‌صورت مستمر در بازه‌های زمانی چند روزه ثبت می‌کند و برای تشخیص سلامت قلب بسیار مفید واقع می‌شود. در کلینیک بهار زندگی امکان انجام تست هولتر قلب برای شما عزیزان فراهم شده است؛ کافی است همین الان برای تعیین وقت با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

هولتر قلب

کلینیک بهار زندگی

 • کادر پزشکی متخصص و مجرب
 • ارائه مسیر درمان ویژه، مختص هر بیمار
 • استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا
 • صرف زمان کافی برای مراجعین

ساعات کاری کلینیک

همه روزه به جز جمعه و روزهای تعطیل

09:00 - 21:00

هولتر قلب یک دستگاه کوچک است که وظیفه دارد ضربان قلب فرد را ذخیره کند. این دستگاه از روی پوست به بدن وصل می‌شود. بسته به نیاز بیمار این دستگاه 1 یا 2 روز تا دو هفته همراه فرد خواهد بود. بعد از جدا کردن هولتر قلب از بدن، پزشک معالج برای بررسی نتایج دستگاه را به کامپیوتر وصل می‌کند. به‌این‌ترتیب اختلال در ریتم و ضربان قلب قابل تشخیص خواهد بود. هم اکنون تست هولتر قلب را می‌توانید در کلینیک بهار زندگی انجام دهید.

آشنایی با دستگاه هولتر قلب برای تشخیص بی‌نظمی‌های تپش قلب

هولتر قلب با نام‌های هولتر مانیتورینگ قلب یا الکتروکاردیوگرام  مداوم نیز شناخته می‌شود. نام این دستگاه از روی اسم مخترع آن، نورمن هولتر گرفته شده است. هولتر قلب یک آزمایش است که برای بررسی سلامت قلب انجام می‌شود. این روش غیر‌تهاجمی آریتمی‌های قلبی و اختلالات هدایتی را بررسی می‌کند. نتیجه این بررسی اهمیت بسیار بالایی برای تشخیص اختلالات هدایت الکتریکی دارد که در یک دوره کوتاه یا موقت به‌وجود می‌آیند. در علم پزشکی از این روش برای سنجش و مانیتورینگ فعالیت‌های قلب استفاده می‌کنند تا بی‌نظمی‌های تپش قلب را در یک بازه زمانی 24 تا 48 ساعته تشخیص دهند.

دستگاه هولتر چگونه کار می‌کند؟

دستگاه هولتر به کمر یا بازوی بیمار بسته می‌شود و اطلاعات ECG دو یا سه اشتقاقی قلبی را به مدت 24 تا 48 ساعت ثبت می‌کند. یک کارشناس الکترودهایی را به‌منظور ثبت تپش‌های قلب روی قفسه سینه شما قرار می‌دهد. این الکترودها تقریبا به اندازه یک سکه هستند. برای آقایان، ممکن است مقدار کمی از موها تراشیده شوند تا از چسبیدن الکترودها اطمینان حاصل شود.

دستگاه هولتر به دو نوع سیستم علامت‌گذاری مجهز است. در نوع اول علامت‌گذاری توسط بیمار انجام می‌شود. در صورت بروز علائم بیمار نسبت به علامت‌گذاری اقدام می‌کند. در نوع دوم خود دستگاه کار علامت‌گذاری را انجام می‌دهد. در زمان وقوع هر اختلال علامت‌گذاری توسط دستگاه صورت می‌گیرد. اطلاعات علامت‌گذاری شده برای بررسی مجدد به صورت یک نوار ECG استاندارد چاپ می‌شوند.

تست هولتر قلب برای چه افرادی انجام می‌شود؟

در بعضی مواقع علائم بیماری در فرد ناشی از اختلالات در تعداد یا ریتم ضربان قلب است اما علت آن در نوار قلب ساده دیده نمی‌شود. در این شرایط ممکن است دکتر معالج به بیمار استفاده از دستگاه هولتر قلب را توصیه کند. به کمک این دستگاه در مدت زمان طولانی‌تری ضربان و ریتم قلب بررسی و کنترل خواهد شد. معمولا به افرادی که دچار تپش قلب، سرگیجه، حمله سنکوپ یا غش، سکته‌های مغزی و مشکلات دیگر مغزی هستند، استفاده از دستگاه هولتر قلب توصیه می‌شود.

قبل از تست هولتر قلب چه کارهایی باید انجام شود؟

قبل از استفاده از هولتر ریتم، دوش بگیرید. این کار کمک می‌کند که اطلاعات ریتم قلب دقیق‌تر ثبت شود. همچنین در زمانی‌که دستگاه هولتر به بیمار وصل باشد، امکان دوش گرفتن وجود نخواهد داشت. برای نصب بهتر و ثبت دقیق‌تر اطلاعات در آقایان بهتر است که بخشی از موهای سینه تراشیده شوند. به‌این‌ترتیب الکترودها به‌راحتی با یک چسب کوچک به سینه متصل می‌شوند. همچنین از بیماران خواسته می‌شود که در برگه‌ای ساعت خواب و بیداری، فعالیت‌های مختلف و علائم خود همچون درد سینه، تپش قلب، تنگی نفس، سرگیجه و غش را ثبت کنند.

تست هولتر قلب با کمک پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها توسط متخصصان مجموعه بهار زندگی برای بیماران انجام خواهد شد. کلینیک بهار زندگی با مجرب‌ترین پزشکان و متخصصان، هزینه‌ای بسیار مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی برای بیماران در نظر گرفته است؛ تا همه افرادی که به مشکلات قلبی دچار هستند، به‌راحتی بتوانند برای درمان و رفع آن اقدام کنند.

سوالات متداول

1چرا استفاده از دستگاه هولتر برای تشخیص اختلالات قلبی پیشنهاد می‌شود؟

معاینه مشکلات قلبی با هولتر، بهترین روش برای بررسی طولانی مدت مشکلات و آریتمی‌های قلبی است.

2تشخیص اختلالات قلبی با دستگاه هولتر چگونه انجام می‌شود؟

بعد از جدا کردن دستگاه از بدن، پزشک از طریق اتصال هولتر به کامپیوتر، همه ضربان‌های ذخیره‌شده را بررسی می‌کند تا اگر اختلالی در ریتم و ضربان قلب وجود داشت آن را تشخیص ‌دهد.

3چند نوع هولتر مانیتورینگ برای تشخیص مشکلات قلبی وجود دارد؟

هولتر مانیتورینگ برای تشخیص مشکلات قلبی به دو روش هولتر قلب و هولتر فشار خون انجام می‌شود.

نظرات کاربران

  6     +     6   =

 • فاطمه 1402/06/26

  هولتر قلب چقدر دقیق است؟

  پاسخ دهید
  • مدیر وب سایت 1402/06/26

   هولتر 24 تا 48 ساعته ریتم قلب دستگاهی است که به بدن بیمار وصل می‌شود. این دستگاه به مدت 24 الی 48 ساعت همراه او خواهد بود.

support image

نیاز به مشاوره دارید؟

021-22642277

همین حالا با ما تماس بگیرید...

  3     +   =   3  

در حال ارسال...

Copyright 2024 bahar-e-zendegi.com