دیابتولوژی

خدمات قلب و عروق

بیماری دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در ایران است و به دلیل تغییر سبک زندگی و عادات غذایی، تعداد مبتلایان به دیابت در کشور روزبه‌روز رو به افزایش می‌رود. تشخیص دقیق این بیماری باید توسط پزشک متخصص دیابتولوژی انجام شود. برای این منظور شما عزیزان می‌توانید به کلینیک تخصصی بهار زندگی مراجعه کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیابتولوژی

کلینیک بهار زندگی

  • کادر پزشکی متخصص و مجرب
  • ارائه مسیر درمان ویژه، مختص هر بیمار
  • استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا
  • صرف زمان کافی برای مراجعین

ساعات کاری کلینیک

همه روزه به جز جمعه و روزهای تعطیل

09:00 - 21:00

دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در سراسر جهان است که بر اثر بالا بودن میزان گلوکز (قند) موجود در خون به وجود می‌آید. تنها روش قطعی تشخیص دیابت و شروع درمان آن، انجام آزمایش‌های مربوط به دیابت است. کلیه آزمایش‌های دیابتولوژی در کلینیک بهار زندگی تحت نظر پزشکان متخصص و باتجربه انجام می‌شود. در صورت تمایل برای انجام آزمایش دیابت در کلینیک بهار زندگی، با شماره‌های درج شده در سایت برای تعیین وقت تماس بگیرید.

دیابتولوژی؛ تشخیص و درمان دیابت تحت نظر پزشکان متخصص

اولین قدم برای درمان دیابت، تشخیص قطعی این بیماری است. برای تشخیص قطعی دیابت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پزشک دیابتولوژی با بررسی نتیجه آزمایش‌های دیابت، بهترین روش درمانی را برای شما در نظر بگیرد. بیماری دیابت به دو دسته کلی دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ تقسیم‌بندی می‌شود؛ پزشک متخصص دیابتولوژی بعد از بررسی نتیجه آزمایش‌ها، نوع دیابت بیمار را تشخیص می‌دهد.

انواع دیگری از دیابت مانند پیش دیابت و دیابت بارداری نیز وجود دارند که در نتیجه تست دیابت مشخص خواهد شد. به دلیل عوارض دیابت بهتر است با مشاهده اولین علائم این بیماری برای تشخیص قطعی آن سریعا به پزشک مراجعه کنید.

آشنایی با آزمایش‌های لازم برای تشخیص دیابت

برای تشخیص قطعی بیماری دیابت، باید در کلینیک دیابتولوژی تست‌های مشخصی را انجام دهید که میزان گلوکز موجود در خون را اندازه‌گیری می‌کنند. برای این منظور آزمایش‌های متعددی انجام می‌شود که در ادامه به بررسی مهم‌ترین تست‌های تشخیص دیابت می‌پردازیم.

  1. آزمایش A1C: آزمایش A1C یا همان آزمایش خون دیابت که با عنوان آزمایش هموگلوبین گیلکاته نیز از آن یاد می‌شود، یکی از متداول‌ترین آزمایش‌های دیابت است. در این آزمایش میزان قند خون در بازه زمانی تقریبی ۳ ماه مشخص می‌شود. برای انجام آزمایش خون دیابت نیازی به ناشتا بودن فرد نیست و نتیجه آن با گرفتن مقدار اندکی خون مشخص خواهد شد.
  2. آزمایش تصادفی قند خون: در آزمایش تصادفی قند خون، بدون توجه به آخرین زمان غذا خوردن فرد از او نمونه‌گیری انجام می‌شود. این آزمایش بسیار سریع و از طریق انگشت یا رگ بازو به وسیله گلوکومتر انجام خواهد شد.
  3. آزمایش FBS: آزمایش FBS یا آزمایش قند خون ناشتا (Fasting Blood Sugar) میزان قند موجود در خون در حالت ناشتا را نشان می‌دهد. برای انجام این تست بهتر است بین ۸ تا ۱۲ ساعت هیچ غذایی مصرف نکرده باشید.
  4. آزمایش OGTT: آزمایش تحمل گلوکز خوراکی (The Oral Glucose Tolerance Test) طی دو مرحله انجام می‌شود. در این آزمایش ابتدا سطح گلوکز خون پس از یک شب ناشتا بودن اندازه‌گیری خواهد شد. در مرحله بعدی، یک نوشیدنی شیرین به بیمار داده شده و سطح گلوکز موجود در خون او بعد از ۲ الی ۳ ساعت بررسی می‌شود.
  5. آزمایش ادرار: آزمایش ادرار فقط برای تشخیص قطعی دیابت نوع ۱ توسط پزشک متخصص دیابتولوژی تجویز می‌شود. درصورتی‌که بدن از بافت چربی به جای قند خون برای تامین انرژی سلول‌ها استفاده کند، کتون‌بادی‌ها در بدن تولید می‌شوند. آزمایش ادرار وجود کتون‌بادی‌ها را مشخص کرده و عدم تولید کافی انسولین در بدن را نشان می‌دهد.

بعد از انجام این آزمایش‌‌ها و تفسیر نتایج، پزشک متخصص دیابتولوژی ابتلای فرد به بیماری دیابت را مشخص می‌کند. با تشخیص دقیق نوع بیماری دیابت می‌توانید درمان و کنترل این بیماری را تحت نظر پزشک دیابتولوژی آغاز کنید.

هزینه تست دیابت در کلینیک تخصصی بهار زندگی

هزینه آزمایش‌های دیابت در کلینیک بهار زندگی باتوجه‌به پوشش‌های بیمه‌ای مشخص خواهد شد. انواع آزمایش‌های تشخیص دیابت در این مرکز با به‌روزترین تجهیزات انجام می‌شود. بعد از انجام آزمایش و مشخص شدن نتیجه، در صورت ابتلا به بیماری دیابت پزشکان متخصص دیابتولوژی در بهار زندگی بهترین روش‌های درمانی را برای شما در نظر می‌گیرند.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات دقیق درباره نحوه انجام آزمایش‌های دیابت، هزینه‌ها و دریافت نوبت ویزیت می‌توانید با شماره 02122642277 تماس بگیرید.

سوالات متداول

1برای تشخیص دیابت چه آزمایشی انجام می‌شود؟

برای تشخیص دقیق دیابت به انجام آزمایش‌های مختلفی از جمله A1C، آزمایش تصادفی قند خون، FBS و OGTT نیاز است. آزمایش مناسب برای تشخیص دقیق طبق نظر متخصص دیابتولوژی تعیین می‌شود.

2آیا آزمایش ادرار برای تشخیص دیابت کاربرد دارد؟

آزمایش ادرار به‌تنهایی برای تشخیص دیابت کاربرد ندارد و نوعی تشخیص تکمیلی برای بررسی ابتلا به دیابت نوع ۱ است.

3انجام آزمایش دیابت چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان انجام آزمایش دیابت باتوجه‌به نوع آزمایش متفاوت خواهد بود. به‌طورکلی، انجام آزمایش‌ها بیشتر از ۲ ساعت طول نمی‌کشد.

نظرات کاربران

  3     +   =   7  

support image

نیاز به مشاوره دارید؟

021-22642277

همین حالا با ما تماس بگیرید...

  -     6   =   3  

در حال ارسال...

Copyright 2024 bahar-e-zendegi.com